خانه / ماوراء / شاقول

شاقول

بسم الله الرحمن الرحیم

شاقول

همه ی ما کم وبیش با ابو علی سینا دانشمند بزرگ و فرزانه ایرانی آشنایی داریم.کسیکه در سن ۱۸ سالگی همه علوم را فرا گرفت.آثار ارزشمند او در زمینه های مختلف از جمله پزشکی،ریاضیات،و….بسیار قابل توجه است . البته صحبت در مورد این شخصیت برجسته از عهده فرد کوچکی همچون من خارج است و به گفته استاد مرتضی مطهری : ابن سینا اعجوبه دهر و نادره روزگار ،شناختش یک عمر و شناساندنش کتابی بسیار قطور می خواهد.

در اینجا می خواهیم به حاصل یکی از مطالعات این دانشمند بزرگ بپردازیم . وچیزهای بسیار جالبی را تجربه کنیم.

شاقول سحرآمیز یک شاقول کوچک وساده است ،چیزی که ابن سینا با آن برخی بیماریها را تشخیص می داد و درمان میکرد، پیشگویی می کرد. یک سری دستوراتی دارد که اگر انجامش بدهید به راحتی می توانید نتیجه اش را ببینید و خودتان تجربه کنید می توانید پیشگویی کنید یا مسائل پنهانی رو کشف کنید و…شاید باورکردنی  نباشد اما یک واقعیت و مثل همیشه این چیزها دست غربی هاست و ما در جهانی زندگی می کنیم که بر تفکر منطقی تاکید دارد و به ما یاد داده که برای یافتن پاسخهای درست همیشه باید به بخش منطقی یا تحلیلی مغز خودمان مراجعه کنیم . اما همانگونه که بخش منطقی و تحلیلی مغز را با آموزشهای خود پرورش داده ایم می توانیم به پرورش حواس درونی یا بخش الهام گر مغز خود نیز اقدام کنیم در این مقوله می خواهیم با استفاده از حواس درونی یا بخش الهام گر خودمان پاسخ برخی مسائل را که با این ذهن همیشگیمان قابل شناسایی نیست به آن برسیم(همان پیشگویی و… که در بالا گفته شد).بخش الهام گر ما همیشه تحت تأثیر مشغله ها و درگیریهای روزانه و … قرار گرفته و منفعل مانده حالا دوست دارید فعالش کنید؟ استاد ابو علی سینا راهش را نشان داده است . حالا این وسط نقش شاقول چیست؟شاقول ابزاری است که می تواند ما را به سوی بخش الهام گر وجودمان راهنمایی کند و پاسخ سؤالات ما را بدهد . در واقع شاقول نقش یک ابزار را بازی می کند برای رساندن ما به پاسخ ها.

برگرفته از یکی از شاگردان استاد ابو علی سینا در کلاس درس از شاقول سحرآمیز ابن سینا

صبح زود است ،جماعتی می خواهند امروز با موضوع جدیدی که ابن سینا وعده آن را داده بود آشنا شوند . همگی به طرف کلاس درس استاد به راه افتادند…. کلاس درس ابن سینا برای همگان آزاد بود و طالبان معرفت می توانستند بی زحمت از سرچشمه علوم آن زمان سیراب شوند . ساعتی از رسیدن ما به سرزمین پر از راز و رمزی که تمامی دانشمندان آن زمان دنبالش بودند ،نمی گذشت که او وارد شد.سکوتی ناگهانی فضای کتابخانه را فرا گرفت ورود او در انسان لرزشی را به وجود می آورد گویی یک جریان الکتریسیته سیال را با خود حمل می کند و اگر با آن چشمان نافذش به تو نگاه می کرد تا پایان عمرت فراموش نمی کردی …متانت او در گام برداشتن نشان می داد که از آرامش بسیار عمیقی برخوردار است ….. بی صبری امانمان را بریده بود.این یکی از مشکلاتی بود که همیشه استاد آن را به ما گوشزد می کرد وبدین جهت با خودم کلنجار می رفتم تا شاید از شر فکرهایی که به سرعت در ذهنم رفت و آمد می کند خلاص شوم اما این صدای او بود که در نهایت با خود آرامش را به همراه آورد 

در به کار گیری علم پیشگویی هر کسی روش مخصوصی به خود دارد و هر گاه دانشجویی آغاز به اینکار کند خود بهترین روش را تشخیص خواهد داد ….بحث ما در باب استفاده از شاقول است . از شما درخواست می شود که در جلسه امروز آرامش داشته باشید و در بدست اوردن نتایج شتاب نکنید.آنچه که در ابتدا لازم است بدان توجه داشته باشید و آن را درون خود پرورش دهید هماهنگی با آهنگ درون خود است.ولی پیش از اینکه وارد این مبحث شویم ابزار علم پیشگویی را معرفی می نماییم .

…..همهمه ای عجیب میان دانشجویان در گرفت …

شیخ جعبه ای را بیرون آورد و نخی را که به انتهای سی ای فلزی آویخته شده بود نمایان ساخت.تعدادی از دانشجویان عقب تر از من ایستاده بودند از استاد خواستند آن شی را بالاتر بگیرد تا انها ببینند. شیخ با صدایی آرام که گویی با فرزند خردسالی سخن می گوید گفت: نامش شاقول است و کارش پیشگویی. من محو تماشای ان بودم و دیگر صدای استاد را از فرسنگها دورتر می شنیدم. گاهی به کلاس درس بر می گشتم و گاهی در وهمیات خود سر گردان می شدم،تا اینکه نوبت به من رسید که آنرا از نزدیک لمس کنم آنجه به دست من داده شد: نخی بود به بلندای ۳۰ سانتی متر که در انتهای آن  گلوله ای برنجی نوک تیز قرار داشت . صدای استاد را شنیدم که می گفت: هیچ چیز بهتر از تجربه شخصی خود شما نمی تواند در این زمینه به شما یاری رساند.مطالعه و خواندن در باب علم پیشگویی کافی نیست و نیاز به تجربه مستقیم شما دارد.

آزمایش اول

پس از اینکه شاقول را تهیه کردید ابتدا ان را کاملا با آب و صابون بشویید تا تمیز شود و از آن به بعد فقط اثر دست شما روی آن بماند.از آن موقع به بعد شاقول فقط باید پیش خودتان باشد یعنی فقط دست خود شما به آن بخورد نه  کسی دیگر.

روش در دست گرفتن شاقول

تمرین را با ذهنی آرام و با خونسردی شروع کنید.طبق حالتی که در شکل مشاهده می کنید شاقول را دست بگیرید.زمانی که شاقول را در دست می گیرید یعنی نقطه شروع کار شما.عکس العمل شاقول شما در نقطه شروع مهم است.پس به نحوه عکس العمل شاقول در نقطه شروع دقت کنید. در نقطه شروع شاقول ممکن است برای هر کس از خودحرکت مختلفی نشان دهد،ممکن است به چپ و راست،عقب یا جلویا….برودولی معمولا در نقطه شروع اقول ثابت می ایستد. باید امتحان کنید تا ببینید عکس العمل شاقول چیست.برای اینکار باید با شاقولتان صحبت کنید با اینکار شما با آن ارتباط برقرار می کنید. با آرامش از شاقول خودتان بپرسید جهتی که من باید آغاز کنم کجاست؟ اگر با آرامی بتوانید با شاقول ارتباط برقرار کنید با همان سؤال اول به شما نشان می دهد و شما می فهمید که نقطه شروع شما کجاست.اگر ثابت ایستاد پس نقطه شروع شما ثابت است و اگر حرکت کرد از آن به بعد هرگاه بخواهید از شاقول استفاده کنید نقطه شروع شما در همون جهتیه که شاقول حرکت می کنه.

در ادامه:

            واضح ترین پاسخ ها به سؤالات کلمه بلی یا خیر هست . حالا ما می خواهیم بدانیم که شاقول کلمه بلی یا خیر را چطور به مانشان میدهد یعنی شاقول برای گفتن کلمه بله به کدام جهت و برای گفتن کلمه خیر به کدام جهت حرکت می کند .      (چرا اینکار را انجام می دهیم؟جوابش خیلی واضح است چون شاقول زبان ندارد که با ما حرف بزند پس با حرکتش می خواهد با ما حرف بزندو در واقع می خواهد جواب سؤالات را به ما بدهد تا ما بتوانیم به پیشگویی ساده و البته ۱۰۰درصد پاسخ صحیح انجام بدهیم).

نکته مهم این است که شاقول برای هر فردی ممکن است واکنش خاصی را از خودش نشان بدهد ،ممکن است در نقطه شروع بی حرکت باشد یا حرکت کند.حالا برای یافتن پاسخ بلی یا خیر هم همین کار را انجام می دهیم یعنی با آرامش از آن سوال می پرسیم. چه سؤالی؟سؤالی می پرسیم که جوابش کاملا واضح و روشن باشد،مثلا از شاقول می پرسیم “آیا برف به رنگ سفید است؟”خوب جواب این سؤال واضح است که بلی می شود،پس منتظر می مانیم تا ببینیم شاقول پاسخ بلی را چه جوری به ما میدهد ،ممکن است شاقول برای نشان دادن پاسخ بلی به عقب و جلو برود یا در جهت عقربه ساعت حرکت کند یا… به هر حال هر حرکتی کرد آن حرکت از آن به بعد نماد پاسخ بلی است . حالا یک سوال می پرسیم که جوابش خیر باشد برای برای یافتن حرکت شاقول درمورد پاسخ منفی.مثلا می پرسیم آیا خورشید سرد است؟حالا منتظر می مانیم تا ببینیم که شاقول در کدام جهت پاسخ خیر را به ما نشان می دهد ،در جهت چپ به راست یا ….

وقتی این سه موضوع را متوجه شدید یعنی شاقول در قبال این سه موضوع خودش را به شما نشان داد یعنی:۱ـنقطه شروع ۲-جواب بلی ۳- جواب خیر . وقت آن است که شما می توانید یک پیشگویی ساده انجام بدهید،مثلا ۵ شماره را روی یک کاغذ بنویسید و کاغذ ها را تا بزنید و تکان بدهید و بریزید روی زمین حالا به صورت شانسی یکی را بردارید ،حالا شاقول را به روش بالا در دست بگیرید وقتی نقطه شروع شما آغاز شد از شاقول بپرسید مثلا :این عدد ۲ هست؟اگر شاقول پاسخ خیر داد ،باز بپرسید این عدد ۵ هست؟هر وقت پاسخ بلی داد کاغذ را باز کنید ببینید شاقول پیشگویی عدد شما را چه طور انجام داده است.مطمئن باشید اگر تمرین را درست انجام بدهید شاقول پاسخ صحیح به شما می دهد .فقط نیاز به صبر و حوصله و تمرین و تکرار دارد.

برای اینکه شاقول به شما پاسخ بدهد باید با آن دوست باشید یعنی با ان ارتباط برقرار کنید نباید با بی اهمیتی با او برخورد کنید یا با او سر جنگ به هم بزنید ،مثلا اگر به شما جواب نداد پرتش کنید توی دیوار ،اصلا نباید عصبی شوید .(این موضوع پاسخ شاقول به شما خیال یا یک چیز شانسی نیست بلکه در نتیجه تاثیری که ضمیر نا خودآگاه شما،درون شما و تاثیر هاله نورانی شما و…می گیرد و پاسخ می دهد).

کاربردهای دیگر

کاربرد شاقول در پزشکی سنتی

پیدا کردن نقاط پر انری و ملتهب در بدن بیماری که یا توانایی سخن گفتن ندارد و یا اینکه بیهوش است.

تخلیه انری های منفی و جذب انری های مثبت کیهانی

نسخه

هر شب قبل از خواب به مدت سه دقیقه شاقول را در دست گرفته و از او بخواهید که انری های منفی را از بدن شما خارج نماید ،شاقول برعکس حرکت ساعت می چرخد.و انری های منفی را خارج می نماید . پس از تمام شدن چرخش شاقول ،آنرا شسته و خودتان تجدید وضو نمایید و در صبح زود(سحر) از شاقول بخواهید انری های مثبت آسمانی را درون شما ذخیره نماید آنوقت می بینید که در جهت حرکت ساعت به چرخش در می آید.در سر دردهای ناشی از اعصاب میتوان با همین روش درمان نمود یعنی پس از دفع انری منفی بلافاصله پس از شستن شاقول و گرفتن وضو از شاقول بخواهید که انری های مثبت را در درون  شما ذخیره نماید.

درباره ی admin

همچنین ببینید

الّا بذکرالله تطمئن القلوب

بسم الله الرحمن الرحیم الّا بذکرالله تطمئن القلوب الّا بذکرالله تطمئن القلوب : “همانا با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *