خانه / محیط / تأثیرات کیهانی

تأثیرات کیهانی

تأثیرات کیهانی

تاثیر امواج کیهانی بر خصو صیات اخلاقی (غرایز حیوانی)

 از دیر باز انسان متو جه این نکته شده بود که خصوصیات افراد یک خانواده با هم فرق دارند. در یک خانه که وراثت، تر بیت، تغذیه، محیط و… یکی است، ولی چرا شخصیتها ی فرزندان آن خانواده با هم متفاوتند؟!

 این تفاوت که هر دوازده سال و هر دوازده ماه یکبار تکرار می‌شود را تجزیه و تحلیل نموده و متو جه شده اند که این تفاوت اخلاقی بواسطه غرایز حیوانی آن سال است و با کمی اختلاف درهمه تمدنها، نام دوازده حیوان را برای دوازده سال شمسی تعیین نموده اند.

اساتید این رشته علمی حتی از روی قیافه انسانها می‌توانند سال و ماه تولد شخص را تشخیص دهند و یا از فهمیدن سال و ماه تولد تاحدودزیادی خصو صیات اخلاقی (غریزی) او را کشف نمایند.

تأثیرات کیهانی

غرایز حیوانی و پایه مزاج (کیهانی)

ثانیه، دقیقه، ساعت، روز، هفته، ماه شمسی و قمری، سال شمسی، سال کیهانی(محیط، خاک، تغذیه، ژنتیک و…)در شکل گیری شخصیتها نقش غیر قابل انکاری دارند.

موش

فروردین حمل

محرم

شخصی به عنوان مثال در ساعت چهار بامداد روز شنبه اول فروردین ماه، سال خروس مصادف با هفدهم ربیع الاول به دنیا می‌آید ودرآن روز منظومه (در گردش) شمسی در بین میلیاردها کهکشان در موضع خاصی است.حال چند سال  باید بگذرد تا این اتفاق تکرار شود؟و اگر تکرار شود، در نظر گرفتن ساعت، روز، ماه شمسی و قمری، سال تولد  پدر او، و همچنین  ساعت، روز، ماه و سال تولدمادراو …وهمچنین خصوصیات تولد اجدادی وی، محیط تولد وزمان تکرار نشدنی تاریخ ووو…هرگز، هرگز، هرگز، از اول خلقت تا آخر، این شخصیت تکرار نخواهد شد.حتی بشر نمی تواند مانند او را بسازد، چون اختیار حرکت کهکشانها در دست علما و دانشمندان نیست. بنابراین هر شخصی یگانه زمان خویش است. البته میتوان ابعاد جسمی و روحی هرفرد را در طبقه‌بندیهای مختلف علمی(مادی و معنوی) مورد بررسی قرار داد.

میتوان تا حداکثر یکسوم خصو صیتهای ظاهری روحی و جسمی یک شخص را از طریق مزاج‌شناسی طب سنتی، یک سوم دیگر را از طریق مزاج شناسی کیهانی و یک سوم باقی مانده را در وراثت و تربیت (فردی، اجتماعی، سیاسی، محیطی و دینی) بررسی نمود. ولی فهمیدن همه ابعاد یک شخصیت را فقط خدا می‌داند و بس.

گاو (بقر)

اردیبهشت  ثور

صفر

ببر(پلنگ)

خرداد    جوزا

ربیع الاول

گربه(خرگوش)

تـیر    سرطان

ربیع الثانی

اژدها(نهنگ)

مرداد       اسد

جمادی اول

مار

شهریورسنبله

جمادی آخر

اسب

مهر      میزان

رجب

بز(گوسفند)

آبان     عقرب

شعبان

میمون (حَمدونه)

آذر        قوس

رمضان

خروس(مرغ)

دی        جدی

شوال

سگ

بهمن        دلو

ذی القعده

خوک

اسفند     حوت

ذی الحجه

کهکشان راه شیری با حجمی به قطر ۱۰۰۰۰۰ سال نوری درفضاحدودهر ۲۵۰ملیون سال یکبار، با سرعت ۱۰۰۰۰۰۰کیلومتر در ساعت به دور خود     می چرخدو با سرعت ۳۶میلیون کیلومتردر ساعت در فضا در حال حرکت است، بر روی مداری که بشر هنوز نتوانسته حدود آنرا بدست آورد ! یعنی هر شبانه روز کهکشان راه شیری ۲۵۰ میلیون سال و هر سال آن هنوز کشف نشده است. کهکشان راه شیری یکی از هزاران کهکشان رصد شده می‌باشد، این آسمان اول است کجاست وسعت هفت آسمان؟!

تأثیرات کیهانی

تاثیر امواج کیهانی بر روی مزاج آدمی

همچنان که تنوع عناصر مادی بر روی زمین در شکل گیری مزاج انسان نقش دارد[۱]، تاثیر امواج کیهانی(بواسطه عظمت کیهان) نقش مهٌمی در شکل گیری مزاج، غرایز حیوانی انسانها، همچنین سایر موجودات و… دارد. انسان از دیر باز متوجه این تاثیر شده بود و بر اساس تحوٌلات نجومی متوجه تغییرات مزاجی و غریزی آن شد. بنا بر این در جهان، علمی تحت عنوان(طالع بینی)  بوجود آمد که در واقع شناسایی همان غرایز و مزاجها بود. این علم در نقاط مختلف دنیا با کمی اختلاف یکسان بود.

تاثیر ساعات شبانه روز، تاثیر سالها و ماههای شمسی و قمری، از جمله مواردی است  که انسان به آن توجه داشته است. دوازده صور فلکی و قرا ر گرفتن ماه در هر یک از این دوازده صور اثرات متفا وتی را برجای می‌گذا رد که در تقویم های نجومی تحت عنوان ساعات سَعـد  یا ساعات نَحس و… تعیین شده است.

همچنین تاثیر دوازده گانه (سالانه) کهکشان راه شیری بر زمین و انسانها، غرایز حیوانی آنها را رقم می‌زند. چینی ها از زمانهای بسیار به این علم پی برده، حتی یک سال را هم به (شصت و چهار) قسمت تفکیک کرده و برای هر شش روز خصوصیت غریزی متفاوتی را تعریف کرده اند (برگرفته از کتاب ایچینگ)

مزاج ساعات شبانه روز

از سحر تا گرما (دم)-  از گرما تا عصر(صفرا)-  از عصر تا اول شب (سودا)-   ازاول شب تا سحر  (بلغم)

مزاج پایه بر اساس گردش ماه:

ماه های فروردین، مرداد، آذر: پایه مزاج صفراوی

اردیبهشت، شهریور، دی: سودایی

خرداد، مـهر،  بهمن:  دموی

تیر، آبان، اسفند: بلغمی

مزاج فصول:

  بهـار: دموی  –     تابستان:  صفراوی     –     پاییز: سودایی   –     زمستان: بلغمی

مزاج یابی پایه:

مثال:متولدین فروردین، مرداد و آذر، هر سه، پایه مزاجشان صفرا است. با این تفاوت که فروردین (صفرا متمایل به دم)، مرداد (صفرا در صفرا)، آذر (صفرا متمایل به سودا) وحال در هر ساعتی از شبانه روز که دنیا آمده باشد، به مزاج آن ساعت نزدیکتر است.

مزاج وراثتی هم نقش مهمی در مزاج فرد دارد.همچنین محل(جغرافیایی) زندگی  و…[۲]

کتاب (طالع و کرات یا کلید مغز انسان) اثر مهندس امیر زاغیان و کتاب (ستارگان و دنیای درون ما) اثر الهه طباطبایی

 

 

درباره ی

همچنین ببینید

شیوه های حذف کلر از آب

بسم الله الرحمن ا لرحیم شیوه های حذف کلر آب! میدانیم که حداکثر مقدار مجاز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *